Dřevohra

Dřevohra je značka šperků Mirky a Luďka Szórádových. Šperky nejrůznější tvarů a barev vyrábí ručně – Luděk řeže, vrtá a brousí, Mirka vymýšlí barevné kombinace a finální aranže. Každý jejich šperk je originální, nejen díky ruční práci, ale také proto, že použité kousky dřeva mají pokaždé jinou barvu i kresbu.

Pro Dřevohru jsem vytvořila typografickou značku, která tvarem písmen evokuje dřevořez – klasickou grafickou techniku tisku, kdy se tiskne z výšky na vyhlazené dřevěné desky. Dřevořezy jsou typické hrubšími neotesanými tahy. Vybrala jsem proto písmo, které nemá stínování ani náběhy, jeho tahy jsou výrazně lomené a patky velmi vysoké. Písmo jsem ještě autorsky upravila, nejvýraznějí změna je u písmena O, které má zcela specifický tvar a je možno jej ze značky vyčlenit a užívat samostatně.

Jako vizuální nástavbu jsem vytvořila výtvarné motivy pro dvě kolekce šperků. Pro šperky s kombinací materiálů je navržen motiv s nahodile rozmístěnými prvky s dezénem dřeva a plsti, pro celodřevěné kolekce pak motiv s letokruhy kreslenými v lince. Tyto motivy se objevují na doprovodných tiskovinách a jsou součástí navrženého nového balení šperků – papírové prolamované krabičky, jež tvarově navazuje na dřevěné korálky šperků Dřevohra. Díky tomu vzniká designový soulad mezi šperkem a obalem.

KLIENT: MIRKA A LUDĚK SZÓRÁDOVI
OBLAST: VIZUÁLNÍ IDENTITA ZNAČKY